Peněženka do kraťasů


Jak vybrat peněženku do kraťasů

Pokud — jako já — patříte do skupiny mužů, kteří alespoň párkrát za léto vytáhnou šortky neboli kraťasy, čtěte dál. Na šortkách samotných totiž v zásadě není nic špatného. Za předpokladu, že dodržíme několik zvyklostí, které jsou s krátkými kalhotami spojeny, neutrpí ani naše elegance.

Šortky většina z nás chce nosit užší, přiléhavé

  Široké (sportovní) kraťasy totiž opticky zeštíhlují lýtka a zvětšují stehna. Na kurtu, na trati, na hřišti, zkrátka na sportovišti dle vlastního gusta, to je vceklu jedno. Problém by nastal, kdybychom se v takových kraťasech vydali do společnosti. Působní to maličko komicky, protože majoritě z nás stavba těla neumožňuje opticky srovnat nepoměr, který způsobí volné šortky. I když máte prostorově výraznější postavu, vždy raději volte větší, ale stále přiléhavou velikost. Užší šortky se ovšem moc nekamarádí s běžnou peněženkou…

  Jak dostat peněženku do slim šortek?

  Pokud máte klasickou peněženku, může vám vyvstat docela zásadní problém. V úzkých kraťasech totiž běžná peněženka nadělá dost nevzhlednou bouli ať už máte postavu jakoukoli. Řešení je prosté - nechcete-li se tahat s taškou, volte ke kraťasům co nejmenší peněženku nebo kapsu na karty, do které dáte jen to nejnutnější.

  Kraťasy volíme většinou jednobarevné

  Myslím, že pravidlo barevné střízlivosti k určité míře elegance, spojené s věkem nebo postavením muže prostě patří. Nechceme-li vypadat jako kluci, volíme jednoduše přiměřené množství barev. Světlejší barva konkrétně kraťasům navíc dodává na zajímavosti.

  Jak sladit doplňky

  Zejména ve spojení s kontrastními doplňky - tmavý pásek, tmavé boty, tmavá slim peněženka, působí světlé kraťasy skvěle. S hnědou nebo černou kůží rozhodně nešlápnete ani u jednoho z uvedených vedle. Peněženka z šedé kůže se zase může skvěle hodit k adekvátně laděnému saku. Sako ke kraťasům je ovšem spíše devizou občanů Jihoafrické republiky, rockových hvězd nebo odvážných individualit. Pokud patříte do jakékoli z těchto skupin, směle do toho. Koneckonců, proč jednou za čas nezkusit něco hodně progresivního nebo výstředního.

  Kraťasy, nikdy kapsáče

  Krátké kalhoty volíme výhradně bez našitých kapes. Předpokládám, že jdeme do společnosti, ne do skateparku. Kapsáče jsou sice praktické, když potřebujete vystřihnout frontside ollie nebo chcete z nějakého důvodu nosit peněženku o velikosti minivanu, body elegance a stylu vám ovšem nepřidají. Pokud takovou peněženku máte, rovnou ji zahoďte.

  Jakou peněženku vybrat na léto do kraťasů?

  Je to snadné. Buď žádnou, protože — ruku na srdce — zase tak moc toho s sebou po kapsách mít nutně nemusíte, nebo tenkou peněženku, která do kapsy padne jako ulitá. Pokud jste fanouškem teorie chaosu, bohatě vám na nezbytnosti při nošení šortek postačí jejich kapsy. Pokud máte rádi pořádek a věci na svém místě, vyberte si třeba jednu z našich slim peněženek z italské kůže.

   


  Napište komentář


  Berte prosím na vědomí, že komentáře musí být před publikováním schváleny.