Časté dotazy


Můžu si na peněženku přidat monogram?

Bohužel ne. Peněženky vyrábíme v malých dávkách po cca sto kusech. Vzhledem k relativně složité cestě, kterou materiál prochází, nemůžeme výrobu individualizovat. Přejete-li si mít na peněžence monogram, mrkněte třeba na kolegy z Brašnářství Tlustý.

Jsou opravdu z pravé kůže?

Ano, za to ručíme. Jde o tzv. calfskin kůži, česky: teletinu a to konkrétně tu nejkvalitnější. Jsme v tom opravdu dost striktní a cokoli, co dokonale nesplňuje naše požadavky se nedostane do výroby. Naše telecí kůže pochází z itálie a je vyčiněná pouze přírodními látkami ve Francii. Následně ji ještě zpětně brousíme v Číně. Chcete se přesvědčit, že jde opravdu o pravou kůži? Mám pro Vás tip: zkuste ji zapálit. Vážně. Nic se jí nestane. Mrkněte na video, ve kterém jsem zkoušel zapálit naši nejprodávanější peněženku — Broadway.

Je možné vyrobit nějaký model v jiné barevné kombinaci, než nabízíte?

Bohužel není. Je to částečně filozofická, částečně nákladová věc. Snažím se, aby peněženky byly unikátní i svým barevným pojetím. Krátce to o nás zmínili např. v článku na Monty Rich. Proto je každý model vždy dostupný jen a pouze v jedné barevné kombinaci. Netvrdím, že někde některý z modelů nebude k dispozici v jiné barevné kombinaci, ale vždy pouze v jedné. Na druhé straně pak stojí nákladová stránka, která mi umožňuje vyrábět peněženky v nejvyšší kvalitě za rozumné peníze díky tomu, že nekombinujeme velké množství barev. Tím jsou pak dostupnější pro vás.

Je možné zakoupit dárkový certifikát a darovat tak někomu volný výběr peněženky?

Ano, můžete si vybrat tady 🙂 

Je možné peněženky dárkově zabalit?

Dárkové balení nenabízím z jednoho prostého důvodu: věřím, že mé pojetí dárkového balení nemusí vyhovovat Vaší potřebě. Proto peněženku doručí DPD kurýr v bezpečném, ale ne dárkovém balení. Chcete-li obdarovanému připravit dárkové zabalení, určitě to zvládnete lépe, než bych to zvládl já. Přeci jen obdarovávaného znáte a já bohužel nikoli.

Je možné zásilku zaslat jinak, než prostřednictvím DPD?

V tuto chvíli o tom neuvažuji. S DPD jsem spokojen a vy ve valné většině také. Jistě, má své mouchy, ale to každý přepravce. Věřím, že prémiová přeprava DPD Private je adekvátně spolehlivá a komfortní. Zatím jsem nenašel nic příjemnějšího.

Lze platit v hotovosti?

Osobně bych s tím v zásadě neměl problém, nicméně účetně je pro nás všechny výrazně jednodušší, když bude platba bezhotovostní. Představte si, že by se Vám peněženka nakonec třeba nelíbila. Klidně ji můžete do 14 dní vrátit bez udání důvodu a já Vám snadno vrátím peníze na účet, kartu, PayPal nebo do Vaší $bitcoin peněženky. Hotovost je přežitek.

Je možné si peněženku vyzvednout osobně?

Ano, ale jen na Jakubském náměstí v Brně, ve stejné budově jako sídlí Divadlo Bolka Polívky po předchozí domluvě a vytvoření objednávky, kterou Vám rád vystavím. U většiny peněženek je k dispozici doprava DPD Private zdarma a myslím, že to je příjemnější, než se trmácet někam, kde si peněženku vyzvednete. Navíc nemusíte mít strach: kdyby se Vám náhodou z jakéhokoli důvodu nelíbila, můžete ji jakýmkoli způsobem do 14 dní vrátit a — bude-li vrácená peněženka v pořádku — já Vám samozřejmě obratem vrátím peníze.

Je možné si peněženky někde prohlédnout, osahat a vyzkoušet?

Ano, buď opět v Brně, na Jakubském náměstí 5 po předchozí domluvě nebo nově v Praze, v pánském obchodě MyButler na Opletalove 9. V jiným městech snad jen u stovek našich spokojených zákazníků.

Máte kamenný obchod?

Nemám a neplánuji jej otevřít. Nevidím důvod, proč jej mít ve chvíli, kdy existuje tolik možností, jak celý nákup provést komfortně online.

Chtěl/a bych peněženky Charleston prodávat ve svém obchodě, jak na to?

Super, děkuji! Ozvěte se mi a domluvíme podmínky.

Děláte i něco jiného, než peněženky? Třeba klíčenky, pásky, …?

Láká mě to, ale zatím ne. V brzké době nejspíš přidám klíčenky, jejichž běžné varianty jsou mi taky trochu trnem v oku 🙂 Nově děláme i perfektní kovový holicí strojek Uptown.