Blog RSSChystané novinky pro rok 2020

Co chystám pro příští rok? Je toho, vzhledem k našemu úzkému sortimentu, poměrně dost: můžete se těšit na minimálně jeden nový typ peněženky, nové barevné kombinace stávajících modelů peněženek, nové kožené klíčenky a především kovové dvoubřité holící strojky. Kovové holící strojky s otevřenou hlavicí Začneme od toho nejdůležitějšího: v příštím roce bych rád zabrousil i do vod dosud neprobádaných a rozšířil sortiment o další gentlemanskou drobnost, kterou hodně mužů podceňuje—holící strojek. Holení samotné je na jednu stranu často nepřijemná nezbytnost, na stranu druhou však letitý rituál. Ať už se holíte rychle a z povinnosti nebo si z holení a péče o vousy děláte malou ceremonii, myslím, že celý proces si zaslouží určitou úroveň. Věřím, že kvalitní holící strojek je prvním...

Čtěte více →Co je to lanolin, včelí vosk a k čemu vlastně jsou?

V předchozích článcích, ve kterých se věnuji péči o kožené doplňky— především samozřejmě o koženou peněženku—jste si mohli všimnout dvou pojmů, které vám nemusí být úplně jasné: lanolin a včelí vosk. Rozhodl jsem se proto objasnit jejich problematiku v samostatném článku. Co to tedy vlastně je lanolin a včelí vosk a proč by vás to mělo zajímat…? To se dozvíte hned po přečtení krátkého článku.

Čtěte více →Co byste neměli nosit v peněžence

Do peněženky patří jen peníze, nejnutnější doklady a platební karty. Takový je ideál, ke kterému by se měla každá pánská peněženka přiblížit. Realita je ovšem jiná a proto bych se rád v tomto článku věnoval věcem, které do peněženky nepatří a vysvětlení proč.

Čtěte více →Kdy vyměnit peněženku za novou?

Pro většinu z nás je výměna peněženky docela nepříjemná záležitost. Není moc mužů, kteří by v těchto věcech vyhledávali změnu… Existuje poměrně málo racionálních důvodů, proč starou peněženku vyměnit za novou. Pokud se k tomu chystáte, mrkněte na naše tipy a vyvarujte se tak nepříjemnostem, nepohodlí nebo špatnému nákupu. Vyměňte, pokud je velká Peněženka by měla vydržet hromadu let. Pokud vám ale dělá bouli v kapse, je nejvhodnější čas na výměnu nebo alespoň změnu návyků. Slim peněženky jsou stejně univerzální, jako standardní prkenice. Navíc jde o stylový doplněk, což je o důvod víc udělat konečně změnu. Od nošení peněz, přes karty i příležitostnou zbytečnost (na krátkou chvíli)—slim peněženky zvládnou vše. Nejprve si ale udělejte jasno v tom, co v peněžence...

Čtěte více →Slim je in

Tlustá peněženka zní skvěle. Pokud je napěchovaná bankovkami… Jakmile ovšem přetéká věrnostními kartičkami, nákupními seznamy, půl roku starými účtenkami a bůhví čím vším ještě, pak je to spíš trn v zadku. Skoro doslova. Udělejte své kapse službu, ulevte kalhotám, udělejte prostě něco pro sebe.

Čtěte více →